"Mindenki maga irányítja sorsát; mi magunknak kell megteremtenünk boldogságunk okait. Csak mi tartozunk ezért felelősséggel, senki más." (XIV. Dalai Láma)
Berze Marianna vagyok, 45 éves, 3 fiúgyermek édesanyja, és egy gyönyörű kislány büszke nagymamája. Most, mint (független) polgármester-jelölt szeretnék bemutatkozni Önöknek. Mint már tapasztaltuk történelmi tanulmányaink során, a nők akkor lépnek a politikai színtérre, mikor valami gond van a világban, akkor, mikor a lakosság segítségért kiált... és most ilyen kort élünk - sajnos Taron is
Életem során sok mindent tanultam, többféle ismeretre tettem szert, mint pl. boltvezető, TB-ügyintéző, vámügyintéző, de gyógymasszőr végzettséggel is rendelkezem, mégsem éreztem, hogy elértem volna a célom. Jelenleg az egri Eszterházy Károly Főiskola utolsó éves szociálpedagógus hallgatója vagyok. Tanulmányaim középpontjában is az emberek megsegítése áll, és így megtaláltam azt a szakmát, amire mindig is vágytam: a mások támogatása, felkarolása, a közös munka, a közösségépítés, közösségfejlesztés. Végre az, amit szívből és hivatásszeretetből csinálhatok.
1986-ban kaptam a faluban először lehetőséget a kulturális élet irányítására. Másodszor 2006-ban, Román István polgármester úrtól kaptam teljes körű felhatalmazást arra, hogy hozzak létre olyan csoportokat, szerveződéseket, amikre igénye van a faluban élőknek. Nagy örömmel tettem eleget ennek a feladatnak, s az azóta is jól működő civil szervezetek bizonyítják a közösségi élet alakításának szükségességét falunkban: a mindenki által tisztelt Nyugdíjas Klub, a fergeteges sikereket elérő Kontyvirág Táncegyüttes, a biztonságot adó Tari Polgárőr Egyesület, a szeretett vajdasági testvér települési kapcsolat. Mind a szívem egy-egy darabja. A lelkesedés, a tenni vágyás, a Tar-, és lakói iránt érzett szeretetem, a szükség, és az összefogás volt, ami segített létrehoznom ezeket a közösségeket.
A szociálpedagóga szerteágazó részeit (mint pl. a közösségépítést, közösségnevelést, a munkanélküliekkel való munkát, a tanácsadást, a gyermek-és ifjúságvédelmet), mind-mind használni tudom munkám során.
Nagyon remélem, hogy hamarosan beszámolhatok olyan kedvező fordulatokról a falum vezetésével kapcsolatban, mellyel érdemes foglalkozni. Most azonban a falut a káosz, a kétségbeesés, a gyűlölet, sokak a részéről a beletörődés jellemzi. A legtöbb embert már nem is érdekli, hogy mi történik a településen, mert a flegmasággal, a megfélemlítéssel nem tudnak mit kezdeni.
SZÍVVEL-LÉLEKKEL TARÉRT, A TARI EMBEREKÉRT!